2024.05.02. csütörtök
.: Home :.

.: 375 éves a Bölcsészettudományi Kar :.
Nyomtatható verzió   Tartalom elküldése levélben   Betüméret növelése   Ikonok magyarázata

Beköszöntő

A nyelvtanulás mindig nagy kihívás, mert ahhoz, hogy valaki jól beszéljen és értsen egy nyelvet, ahhoz nem elég nyelvtani szabályokat és szavakat tudnia, de meg kell ismernie a nyelv mögött álló gondolkodást és kultúrát, egy nép vagy nemzet hagyományait. Ennek a kihívásnak kíván megfelelni nyelviskolánk, amely az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán indul minden érdeklődő számára. Az 1635-ben alapított Bölcsészettudományi Karon, ahol két évszázados múltra tekint vissza nagy kultúrnyelvek, a francia, a német, az olasz és az angol oktatása, ma 60 nyelv tanítása folyik, közöttük olyan ritka nyelveké, mint a perzsa, a tibeti, a galego és a macedón. Ezt a páratlan nyelvi és kulturális sokszínűséget, és mintegy 40 nyelvet kínálunk meginduló nyelvtanfolyamainkon, amelyek között jövendő hallgatóink egyéni igényeik szerint válogathatnak, nemcsak a nyelvi képzés szintjének, hanem az elérendő céljaiknak megfelelően, hiszen más tudásra, ismeretekre van szüksége annak, aki turistaként látogat meg egy országot, vagy szakmai céljai elérése érdekében tanul nyelvet, és másra annak, aki elmélyültebb tudás birtokában egy nyelv irodalmát, kultúráját is meg akarja ismerni.

A Bölcsészettudományi Karon egyetemi képzésben oktatott élő nyelvek: angol, arab, baszk, bolgár, cseh, dán, észt, fehérorosz, finn, francia, galego, újgörög, ógörög, hindi, holland, horvát, japán, katalán, kínai, koreai, latin, lengyel, litván, macedón, mongol, német, norvég, olasz, orosz, perzsa, európai portugál, brazíliai portugál, román, spanyol, svéd, szerb, szlovák, szlovén, tibeti, török, ukrán. A Karon oktatott holt nyelvek: akkád, arámi, egyiptomi,  héber, sumer, szanszkrit, szír.

További információk a Karról

.:     •     •  Utolsó módosítás: 2011.06.22.      :.
.: facebook :..: iwiw :.
2024 május
H K Sz Cs P Sz V
 e-kapcsolatok
.: A Kar a Facebook-on... :.   facebook
.:A Kar a twitter-en.. :.   twitter
.: A Kar az iwiw-en.. :.   iwiw
 ESEMÉNYEK
Intenzív nyári nyelvtanfolyamok
Intenzív nyári nyelvtanfolyamok indulnak az ELTE BTK nyelviskolájában angol, bolgár, francia, német, japán és olasz nyelvből. Részletek »
Megkezdődött a Konfuciusz Intézetek konferenciája
Június 16-án az ELTE-n megkezdődött az Európai Konfuciusz Intézetek III. Konferenciája. Részletek »
A Galego Nyelvi Központ pályázata műfordítóknak
Az ELTE Bölcsészettudományi Karának Romanisztikai Intézetében működő Galego Nyelvi Központ pályázatot hirdet műfordítóknak, a galego irodalom és kultúra iránt érdeklődőknek. Részletek »
Laosz miniszterelnök-helyettese az ELTE BTK-ra látogatott
A több mint fél évszázadra visszatekintő magyar-laoszi barátságot méltatta és a két nemzet közötti elmélyült akadémiai és oktatási kapcsolatokat üdvözölte Őexcellenciája Dr. Thongloun Sisoulith, a Laoszi Népi Demokratikus Köztársaság miniszterelnök-helyettese és külügyminisztere. Részletek »
 Tervezte ::  .: ELTE IIG WDG.IWDG :.
  © 2 0 1 1   E L T E   B T K  I d e g e n n y e l v i  L e k t o r á t u s     M i n d e n   j o g   f e n n t a r t v a .
Cím :: ELTE BTK – 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A.,   •   Telefon :: 411 6500   •   411 6700   •   411 6900   •   Webform :: küldje el véleményét!